شنبه 29 تير 1398   04:11:03
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/2/26 پنجشنبه
۱۷۰ هکتار به اراضی جنگلکاری باغستان اضافه می‌شود
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردار کرج گفت: با اتمام ۱۷۰ هکتار جنگلکاری جدید، وسعت جنگل‌های باغستان به هزار هکتار می‌رسد. 

پیمان بضاعتی پور در این رابطه، اظهار کرد: جنگلکاری باغستان هم اکنون در حال انجام است و تا پایان اردیبهشت ۷۰ هکتار از آن به پایان می‌رسد.

این مسئول توضیح داد: تا پایان سال هم  ۱۷۰ هکتار دیگر از این اراضی جنگلکاری می‌شود و به این ترتیب سرانه فضای سبز کرج به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

وی  با اشاره به اینکه تمامی فصول سال برای جنگلکاری مناسب نیست،خاطر نشان کرد: با پایان اردیبهشت پروژه جنگلکاری این اراضی متوقف و با آغاز فصل پاییز مجددا از سرگرفته می‌شود.

بضاعتی ابراز کرد: با کاشت این ۱۷۰ هکتار، مجموع مساحت جنگلکاری باغستان به هزار هکتار می رسد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردار کرج با اشاره به گونه‌های کاشته شده در این اراضی گفت: درختان کاشته شده در این جنگل شامل سوزنی برگانی مثل کاج، سرو نقره‌ای، سرو تبری و پهن برگانی که به شرایط نامناسب خاک و کم آبی مقاومند، هستند.

وی اضافه کرد: سنجد، عناب، توت نرک، زیتون تلخ نیز در دیگر گونه‌های کاشته شده دراراضی باغستان هستند.

این مسئول با اشاره به روش آبیاری این جنگلها توضیح داد: آبیاری این اراضی به صورت صقلی و توسط ایستگاه‌های پمپاژی که آب را در مخازن فلزی پمپ کرده و از مخازن به شیرهای آبیاری انتقال می‌دهند، انجام می‌شود.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان سیما و منظر شهری

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 332156
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19492312 تعداد بازديد زيرپورتال: 3662174 اين زيرپورتال امروز: 1212 سایت در امروز: 6626 اين صفحه امروز: 754
.