شنبه 29 تير 1398   03:38:02

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19491399
  تعداد بازدید این صفحه: 53044
  در امروز: 5713

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/2/3 سه‌شنبه
دومین همایش نقش بازاریابی در سرمایه‌گذاری شهری و گردشگری
دومین همایش نقش بازاریابی در سرمایه‌گذاری شهری و گردشگری به همت سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج در سالن نژادفلاح برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج، در
ابتدای مراسم آرش ارشد رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج  ضمن خیرمقدم به  مهمان و شرکت کنندگان همایش از حضور مسئولان شهری و اعضای شورای شهر در این همایش تشکر کرد و گفت: در شرایط فعلی کشور نیازمند آن هستیم که اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را بیش از گذشته درک کنیم. این قبیل همایش‌ها  همچون مانور است و باید بارها و بارها تکرار کنیم تا  ضرورت توجه به سرمایه‌گذاری جا بیافتد و به یک باور سیستماتیک  تبدیل شود. باید برای رسیدن به این هدف همه باید دست به دست هم  بدهیم تا  جریان جذب سرمایه‌ گذاری و جلب مشارکت‌های مردمی  تبدیل به یک اصل شود.

در ادامه این همایش اکبرسلیم نژاد، عضو شورای شهر کرج به سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به وقایع سیل اخیر عنوان کرد: هم اکنون بودجه دولت باید صرف بازسازی خسارت‌های سیل شود در نتیجه برای کارهای عمرانی و اجرایی کشور نیازمند جذب سرمایه‌های بخش خصوصی هستیم. یک عزم ملی برای تسهیل حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در کل کشور ایجاد شده است ما نیز در شورای شهر و شهرداری کرج این تعهد را می دهیم که با تمام امکانات  به کمک سرمایه گذار بیاییم  .

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در شهر کرج باید جدی‌تر گرفته شود و نباید سرمایه گذار در چرخه‌های بوروکراسی گیر کند. باید روند سرمایه‌گذاری تسهیل شود و ما هم تلاش میکنیم تا راه را برای سرمایه‌گذاری تسهیل می‌کنیم.

در بخش دیگری از این همایش محمد نبیونی، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر کرج  با اشاره به وقایع سیل اخیر گفت: الان بودجه دولت درگیر جبران خسارت سیل شده است و دیگر بودجه ای برای سرمایه‌گذاری دولتی نمی‌ماند، از این رو نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف احساس میشود. 

وی با اشاره به عوامل موثر در سیل اخیر تاکید کرد: از اتفاق سیل باید درس گرفت. دخالت انسان در محیط‌زیست عامل تشدیدکننده خسارت‌های سیل است در نتیجه در شرایط فعلی موضوع مدیریت سبز بسیار حیاتی و مهم است. نبیونی ادامه داد: باید به سمتی برویم که کمترین میزان دخالت در طبیعت و کمترین دستکاری در آرایش زیستی را ایجاد کنیم.  تغییرات پوشش گیاهی و جانوری باید حداقلی باشد و بایستی با دقت و وسواس به آن توجه شود، و از این رو باید به سمت سرمایه‌گذاری سبز رفت. وی تاکید کرد: امیدوارم در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر کرج و سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های  مردمی شهرداری کرج با در نظر گرفتن این شرایط خاص تلاش بیشتری برای سرمایه‌گذاری سبز کنیم.

نبیونی در بخش دیگری از سخنرانی خود با ارائه آماری گفت: در سال  1975  کمتر از  یک میلیون نفر گردشگر بین کشورها تردد داشتند در حالی که در  سال 2015 این رقم به یک میلیارد نفر گردشگر رسیده است، همین امر باعث شده که گردشگری به عنوان یکی از صنایع  مهم در دنیا محسوب شود.

  وی ادامه داد: در کرج و استان البرز به واسطه تنوع زیستی و دسترسی های که داریم می‌توانیم یک  قطب گردشگری مهم ایجاد کنیم که متاسفانه هنوز در این زمینه عقب ماندگی‌هایی احساس می‌شود. بخشی از تلاش همکاران ما در سازمان سرمایه‌ گذاری و کمیسیون سرمایهگذاری شورای شهر این است که روند جذب سرمایه‌ گذار در حوزه گردشگری را تسهیل کنیم  تا کرج از یک محل عبور به عنوان مقصد گردشگری تبدیل شود. 

وی در ادامه گفت: در حوزه مشارکت‌های مردمی تلاش‌های خوبی شده است. خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما در سازمان سرمایه‌گذاری چندین پروژه‌ای که به عنوان مشارکت آغاز شده و متوقف شده بود دوباره کلید خورده و امیدواریم به زودی افتتاح شود تا به عنوان مدل‌های موفق به سرمایه‌گذاران بعدی نشان دهیم.  برای بازاریابی نیازمند این هستیم که مدل‌های موفق قبلی را نشان بدهیم تا بتوانیم در آینده موارد بزرگتری را آغاز کنیم.

در ادامه این همایش منصور وحیدی، عضو شورای شهر کرج به عنوان سخنرانی بعدی پشت تریبون رفت، وحدی ضمن اشاره به ضرورت   دفاع و حمایت از سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی گفت: در کشور ما  مشکلات قانونی و عدم وجود  فرهنگ اداری لازم برای مشارکت  بخش خصوصی وجود دارد. ثروت و سرمایه نیاز به امنیت دارد.

وی ادامه داد: در شهر کرج با جمعیت میلیونی نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم.  با عوارض و درآمدهای معمولی فعلی شهرداری دیگر نمی‌تواند شهر را اداره کند.  در نتیجه چاره‌ای نداریم  جز این‌که به سمت جذب سرمایه‌های بخش خصوصی برویم.

وحیدی در ادامه گفت: خوشبختانه در چند ماه اخیر با حضور آقای آرش ارشد در سازمان سرمایه‌گذاری بسترسازی لازم برای حضور بخش خصوصی شکل گرفته است.  این همایش همچون کارگاهی عملی است. ما هم موظفیم امنیت سرمایه را برقرار کنیم.  از تمام نهادهای بالادستی خواهش می کنم برای اشتغال‌زایی فضای مناسب برای جذب سرمایه در کرج فراهم کنند. 

در ادامه این مراسم از رابطین سازمان سرمایه‌گذاری در بخش‌ای مختلف دیگر شهرداری کرج تقدیر به عمل آمد.

 حجت الاسلام والمسلمین صابری طالقانی،  رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز در سخنانی سرمایه گذاری در بخش گردشگری را یکی از پراهمیت‌ترین مسایل حال حاضر شهر کرج برشمرد و گفت:  امیدواریم با همکاری شهرداری و شورای شهر بتوانیم  بستر لازم را برای جذب سرمایه‌گذاردر پروژه‌های مختلف گردشگری فراهم کنیم.  

وی در ادامه گفت: گردشگری می‌تواند  فرصت‌های مناسب شغلی و گردش مالی مداوم و موفق ایجاد کند، صنعت گردشگری حتی می تواند موجب رونق تولید شود.  در استان البرز و شهر کرج ما جاذبه‌های طبیعی، تاریخی،  فرهنگی و صنایع‌دستی بسیاری داریم.

صابری در ادامه افزود:  برای رونق صنعت گردشگری کرج باید به جاذبه‌ها بپردازیم،  با توجه به موقعیت جغرافیایی استان البرز جاذبه‌های طبیعی گردشگری  بسیاری داریم.  در بخش جاذبه‌های گردشگری تاریخی 26 بنا تاریخی ثبت شده داریم و 122 اثر ارزشمند هم شناسایی شده که در تدارک ثبت آن هستیم،  80 اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده مربوط به شهرستان کرج داریم که این ظرفیت بسیار بزرگی برای سرمایه‌گذاری است.

وی در انتها تاکید کرد:برای ایجاد هتل‌ها و واحدهای اقامتی باید امر سرمایه‌گذاری تسهیل کنیم،  در واگذاری زمین و معافیت عوارض باید مشوق‌های سرمایه‌گذاری در نظر گرفت،  با تسهیل استعلام‌ها و اعمال معافیت‌ها شاهد گسترش واحدهای اقامتی و پذیرایی باشیم.

در انتهای مراسم چند قطعه موسیقی توسط علی لهراسبی اجرا شد که با استقبال  حاضرین مواجه شد.
 

تعداد بازديد اين صفحه: 53044
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19491399 تعداد بازديد زيرپورتال: 55986 اين زيرپورتال امروز: 72 سایت در امروز: 5713 اين صفحه امروز: 50
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.