پنجشنبه 25 مهر 1398   17:39:32

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 22410825
  تعداد بازدید این صفحه: 724801
  در امروز: 28012

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/3/28 سه‌شنبه
تجلی فرهنگ 31 استان در پارک ایران کوچک
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: با هدف حفظ و نشر فرهنگ اقوام ایرانی طرح فضاسازی سبک زندگی و معماری اقوام از شمال تا جنوب ایران در پارک ایران کوچک اجرا خواهد شد.به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ؛ رییس این سازمان گفت:  پارک ایران کوچک با مساحتی حدود ۷ هکتار واقع در اراضی باغات فاتح در همجواری بلوار جمهوری و خیابان کسری قرار گرفته و با وام‌گیری از نام این پارک و در پی طراحی فضایی که بتوان هویت ایرانی را به نمایش گذاشت میزبان فضاسازی فرهنگ ۳۱ استان کشور خواهد بود.

وی افزود: ۳/۱ هکتار از این مساحت برای اجرای باغ اقوام ایرانی در نظر گرفته شده و مطابق نقشه ایران از شمال تا جنوب هویت و بافت قومی و فرهنگی اقوام ایران را به نمایش در خواهد آورد.

به گفته بضاعتی پور احداث طرح هایی همچون روستای خزری،  ترکمن، کندوان، آذربایجان، اورامان کردستان، بخشی از بافت ابیانه، ارگ بم و بافت مسکونی عشایر خوزستان از جمله فضای طراحی شده است که بخشی از آن اجرا و سایر طرح ها نیز به اجرا در خواهند آمد.

وی ادامه داد: احداث اماکنی همچون بازارچه دائمی سنتی، فضاهای خدماتی مطابق دوره های تاریخی گذشته، رستوران سنتی نیز از جمله بخش های پیش بینی شده در پارک ایران کوچک است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: تا کنون نزدیک به پنج میلیارد تومان برای این پارک هزینه شده و پیش بینی شده تا پایان سال ۹۰ درصد این پروژه به اتمام برسد.


 

عکاس : مهدی خاکی جوان


 بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 724801
تعداد بازديد کنندگان سايت: 22410825 تعداد بازديد زيرپورتال: 785478 اين زيرپورتال امروز: 989 سایت در امروز: 28012 اين صفحه امروز: 937
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.