شنبه 29 تير 1398   16:25:31

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19516268
  تعداد بازدید این صفحه: 621384
  در امروز: 30582

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/3/25 شنبه
کاشت درختان و درختچه های مقاوم به کم آبی در سطح شهر کرج
سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، کاشت درختان ودرختچه های مقاوم به کم آبی دربلوارها و میادین سطح شهرکرج را در اولویت قرار داده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، یکی از اصول مهم در توسعه فضای سبز شهری  استفاده از درخت و درختچه‌های مناسب ویژه آن منطقه است که این موضوع علاوه بر کاهش مصرف آب، در زیبایی هر چه بیشتر شهر  نیز نقش به سزایی دارد .

به همین منظور یکی از اهداف این سازمان در سالیان اخیر شناسایی گونه های متفاوت با بافت غالب موجود در شهر و البته سازگار با شرایط اقلیمی است .

این گونه ها با مطالعه و با هدف سازگاری با شرایط اقلیمی شهر کرج در فضای سبز شهری مورد استفاده قرار گرفته اند که بسیاری از آنها از لحاظ مقاومت به کم آبی و یا شوری حائز اهمیت اند.

با توجه به فرارسیدن فصل گرما و میزان بالارفتِ مصرف آب در بسیاری از طرحهای جدید این موضوع مورد توجه قرار داده شده به عنوان نمونه باصدور دستورالعمل به تمامی مناطق دهگانه شهری  کاشت چمن در عرصه های فضای سبز ممنوع شده و به جای آن از گیاهانِ ثابت پوششی مانند فیله آ، آناتروم و ... که نیاز کمتری به آبیاری دارد استفاده می شود  .

این مورد در خصوص درختان درون شهری  شامل گونه هایی  همچون  نارون، زیتون تلخ ،  توت نرک، چنار ودرختچه شامل پامپاس کراس,اختر,زرشک قرمز,کاج مشهدی,طاووسی, ,خرزره می باشد
همچنین در
 بخش جنگل کاری پیرامونی  ازگونه هایی همچون داغداغان، انواع بادامک ، سرو نقره ای و کاج تهران  استفاده می شود.

 در همین زمینه از ابتدای سال نیز برنامه ریزی برای  ارتقا سیستم های آبیاری و آبرسانی به طور جدی در واحد آب سازمان صورت گرفته و تلاش شده بخش بیشتر و قابل توجهی از اراضی جنگل کاری کمربند سبز و درخت کاری هایِ شهرمجهز به سیستم آبیاری قطره ای شوند.


 
 عکاس : مهدی خاکی جوان


 بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 621384
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19516268 تعداد بازديد زيرپورتال: 679469 اين زيرپورتال امروز: 1662 سایت در امروز: 30582 اين صفحه امروز: 1488
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.