يكشنبه 30 تير 1398   02:28:45

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19537839
  تعداد بازدید این صفحه: 622713
  در امروز: 5204

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/2/19 پنجشنبه
فضای سبز عمودی راه گسترش فضای سبز در کلان شهرها
با احداث و گسترش فضای سبز عمودی در بافت های مسکونی فشرده و متراکم شهری که مشکل کمبود زمین در آنها مانع توسعه فضای سبز می شود علاوه بر برداشتن گام های موثر در جهت کاهش آلودگی هوا می توان بهبود سیما و منظر شهری را هم موجب شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ، رییس این سازمان خبر از فرهنگ سازی اجرای فضای سبز عمودی در کرج داد و گفت: بحث فضای سبزعمودی سالهاست که در جهان مطرح است اما در کشور ما این موضوع با تاخیردر حال اجرا شدن می باشد.

پیمان بضاعتی پور افزود: با رشد زندگی شهر نشینی،کمبود زمین، و به دنبال آن افزایش مشکلات زیست محیطی ،بویژه سیما مناظر شهری که مملو از آسمان خراش ها شده اهمیت مفاهیمی چون کیفیت زندگی بیشتر شده و نیاز است تا فضای سبز عمودی به عنوان یک مبحث شهر نشینی مطرح شود.

این مقام مسوول یادآور اجرای طرح نصب گلدانهای رنگی و گل طبیعی در جداره بیرونی دیوارهای شهر در سال گذشته در برخی از مناطق شهری کرج  شد و اظهار داشت: نیاز است برای سال پیش رو هم فرهنگسازی لازم در این خصوص صورت پذیرد و به همین منظور از دیوار ساختمان های شهرداری آغاز خواهیم نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار مشارکت مردم در اجرای این طرح شد و بیان داشت: شهروندان دردیوار خانه های خود در صورت تامین باکس های مربوطه می توانند با ارسال پیامک به شماره 10001147 نسبت به اعزام تیم تخصصی و کارشناسی از این سازمان جهت کاشت گونه های گیاهی اقدام نمایند .

بضاعتی پور با بیان اینکه درجشنواره هفتم بخشی از فضای باغ گلها به این موضوع اختصاص یافته بود تصریح کرد: با احداث و گسترش فضای سبز عمودی در بافت های مسکونی فشرده و متراکم شهری که مشکل کمبود زمین در آنها مانع توسعه فضای سبز می شود علاوه بر برداشتن گام های موثر در جهت کاهش آلودگی هوا می توان بهبود سیما و منظر شهری را هم موجب شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر با هدف بهسازی و ساماندهی ورودی شهر اجرای طرح دیوار سبز عمودی دربلوار جانبازان و محور بیلقان  با نصب 35000 هزار فلاور باکس بر روی دیواره سنگی این بلوار و کاشت گل و گیاه در آن فراهم شده که علاوه برافزایش سرانه فضای سبز موجب بهبود وضعیت ورودی  شهر شده است .

بضاعتی پور گسترش فضای سبز عمودی را یکی از کاربردی ترین و موثرترین راههای  افزایش فضای سبز در کلانشهر کرج دانسته و افزود: برای نهادینه کردن و فرهنگ سازی این طرح در قالب یک پویش آغاز به کار کرده و امید است بستر سازی مناسب از طریق آن صورت پذیرد.

 
 


 


 بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 622713
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19537839 تعداد بازديد زيرپورتال: 680904 اين زيرپورتال امروز: 348 سایت در امروز: 5204 اين صفحه امروز: 271
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.