چهارشنبه 27 شهريور 1398   14:11:14

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 21367613
  تعداد بازدید این صفحه: 215549
  در امروز: 22114

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/3/11 شنبه
هوشمندسازی قبور شهدا، هنرمندان و نام آوران در بهشت سکینه (س) آغاز شد.
به همت سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج و با هدف بزرگداشت و زنده نگه داشتن نام و خاطره ی شهدا، هنرمندان و نام آوران، قبور این قطعات به سیستم رمزینه (QR CODE) مجهز شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج، حمیدرضا عسگری در این خصوص گفت: بنا به برنامه ریزی های انجام شده و با هدف تکریم زائرین و زنده نگه داشتن نام و خاطره ی شهدا، نام آوران و هنرمندان تدفین شده در این آرامستان و در راستای آشنا نمودن مراجعین با زندگی نامه ایشان قبور این عزیزان از دست رفته به سیستم رمزینه مجهز شد.

عسگری افزود:  QR Code یک عبارت رمزی ماتریسی‌شکل یا بارکد دوبُعدی است که دربردارنده‌ چیدمانی از چهارگوش‌ها‌ی سیاه بر روی زمینه‌ سفید است، که بر روی قبور  نصب شده است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات شخصی می‌توانند با نصب نرم افزار های بارکدخوان و قرار دادن گوشی های تلفن همراه در مقابل بارکد، با اتصال به وب سایت سازمان، اطلاعات جامعی را در خصوص زندگی نامه و همچنین وصیت نامه شهدای گرانقدر، معرفی آثار هنرمندان و افتخارات نام آوران مشاهده و از این قابلیت بهره ببرند.

او در بخشی دیگر اشاره کرد: استفاده از تکنولوژی در فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش جزیی از اولویت های سازمان می باشد که همواره برای آن برنامه ریزی شده است. در همین راستا این سازمان در نظر دارد طی برنامه ریزی های صورت گرفته و در آینده ای نزدیک با اجرای فاز دوم نسبت به هوشمند سازی قبور اصحاب شهدا و در فاز سوم کلیه قبور بهشت سکینه (س) را به این سیستم مجهز نماید. همچنین عسگری از خانواده های محترم شهدا، نام آوران و هنرمندان درخواست نمود که به جهت تکمیل بانک اطلاعاتی این عزیزان عکس، فیلم، آثار و افتخارات ایشان را در اختیار این سازمان قرار دهند.

به عنوان مثال در سال گذشته نصب پنل های الکترونیکی اطلاع رسانی در سالن انتظار معراج جهت استفاده مراجعین با امکاناتی از قبیل : شفاف سازی در ارائه خدمات، کروکی مسیر قبور و قطعات برای مراجعین، آدرس و نقشه هدایت مسیر، آشنایی با چارت سازمانی، ارتباط مستقیم با رئیس سازمان، در اختیار قرار دادن فرم های نظر سنجی برای استفاده از نظرات و پیشنهادات و انتقادات مراجعین، امکان مطالعه احکام میت برای مراجعین، استفاده مراجعین از صوت قرآن و مداحی و...  و همچنین سیستم جستجوی متوفی به صورت آنلاین نیز راه اندازی شد که طی بررسی های انجام شده مورد استقبال مراجعین قرار گرفته است.
 بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 215549
تعداد بازديد کنندگان سايت: 21367613 تعداد بازديد زيرپورتال: 253186 اين زيرپورتال امروز: 567 سایت در امروز: 22114 اين صفحه امروز: 490
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.