چهارشنبه 1 خرداد 1398   06:30:27

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 18377597
  تعداد بازدید این صفحه: 169695
  در امروز: 4210

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/1/31 شنبه
فضای آرامستان‌ها باید محلی آرام و با آسایش برای مردم باشد
معاون فنی اجرایی سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری کرج، از اجرای عملیات گسترده توسعه فضای سبز و کاشت گل های فصلی و پوششی در محوطه و فضای داخلی آرامستان های بهشت سکینه (س) و بهشت علی (ع) خبر داد


 


معاون فنی اجرایی سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری کرج، با اشاره به بحث نوسازی محوطه های داخلی عرصه های متعلق به این سازمان اظهار داشت: در سال جدید برنامه ریزی شده تا
  با تغییر راهکارها واتخاذ شیوه های نو در انتخاب گونه های گیاهی و مدیریت منابع آبی و خاکی، حوزه فضای سبز را متحول کنیم.

امیر رضیان از اجرای سیستم آبیاری قطره ای درختکاری قطعه مجهولین و فرشتگان به مساحت 2 هکتار خبر داد و افزودعلاوه بر این قطعه فضای سبز ضلع جنوبی سازمان در مسیر حاشیه خیابان میدان شهدا به سمت زیر گذر خروجی به طول 1100 متر مربع مجهز به سیستم آبیاری قطره ای شده است.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری و نگهداری سیستم آبیاری قطره‌ای نسبت به سایر روش‌های آبیاری از هزینه کمتری برخوردارمی باشد اظهار داشت: کاهش تبخیر از سطح خاک، عدم وجود روان آبهای سطحی و کنترل نفوذ عمقی از عواملی هستند که باعث کاهش مصرف آب و در نتیجه افزایش بازده آبیاری می شود.

این مسئول در تشریح دیگر اقدامات این سازمان برای توسعه فضای سبز  گفت: گل کاری و کاشت گل و گیاه در آرامستان بهشت علی در مساحتی حدود 400 متر مربع انجام شده است.

رضیان  به حضور بیش از دو و نیم میلیون نفر زائر در این آرامستان در روزهای پایانی سال اشاره کرد و افزود: بعد از این حضور گسترده ، عملیات اجرایی  و پاکسازی محوطه های داخلی آرامستان ها در دستور کار قرار گرفت و بیش از 160 تن گلدان و ضایعات گل از سر مزارها و قطعات جمع آوری و به خارج منتقل شد.

وی در پایان با ذکر اینکه فضای آرامستان‌ها باید محلی آرام و با آسایش برای مردم باشد اظهار داشت: توسعه فضای سبز در آرامش روحی و روانی مراجعه کنندگان به این مکان نقش کلیدی دارد ، به همین منظورعملیات گسترش فضای سبز ، کاشت گل های فصلی و پوششی و حفظ و نگهداری از گل و گیاهان این مجموعه  و انجام عملیات  باغبانی شامل مواردی همچون علف زنی ، کود دهی و رسیدگی با جدیت در حال انجام است که امیدواریم با اجرای هر چه بهتر آن میزان رضایت شهروندان را افزایش دهیم .


بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 169695
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18377597 تعداد بازديد زيرپورتال: 197183 اين زيرپورتال امروز: 112 سایت در امروز: 4210 اين صفحه امروز: 69
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.