يكشنبه 30 تير 1398   02:27:34

1398/2/25 چهارشنبه
استانداردسازی گذرگاه‌های عابر پیاده در مناطق ده گانه کرج
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به اجرای عملیات استانداردسازی گذرگاه‌های عابر پیاده در سطح مناطق ده گانه، گفت: این امر کاهش تلفات جانی و جرحی عابرین پیاده را به همراه دارد.


 

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در نشست با شهردار منطقه 11 که با هدف بررسی مشکلات ترافیکی این محدوده برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد سازی معابر، تسهیل ترافیک در شهر و بهسازی محل تردد عرضی عابرین پیاده از مهم‌ترین اقدامات در دستور کار این معاونت به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه به طور قطع بهبود تجهيزات ايمنی عابرین پياده به خصوص در گذرگاه‌های عرضی تاثير بسزايی در افزايش ايمنی و كاهش تصادفات شهروندان دارد، گفت: نواقص گذرگاه‌های تردد عرضی عابرین پیاده در مناطق ده گانه احصا، ارزیابی و بررسی می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به اجرای عملیات استانداردسازی گذرگاه‌های عابر پیاده در سطح مناطق ده گانه، گفت: این امر کاهش تلفات جانی و جرحی عابران پیاده را به همراه دارد.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه گذرگاه‌های عرضی عابرین پیاده موجود در سطح کرج به لحاظ عبور عرضی شهروندان و جانمایی از استانداردهای لازم برخوردار نیست، تصریح کرد: اين خط كشی‌ها به منظور رعايت حقوق شهروندان در گذرگاه‌های عابرین پياده، نقش مهمی در هدايت جريان آمد و شد، روانی تردد و كاهش ترافيك ايفا می‌كند.

وی در بخش دیگر دیگر سخنان خود یادآور شد: در حالی اعتباری بالغ بر10 میلیارد تومان برای نصب پل های عابر پیاده در نظر گرفته شده که خرید و نصب یک دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه به اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان نیاز دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اعلام اینکه برخی از پل‌های عابر در سطح شهربعضا با دید ترافیکی نصب نشده و فاقد کارکرد لازم است، تاکید کرد: در راستای نصب و راه اندازی پل‌های عابر پیاده بر اساس حجم و سرعت عبوری خودروها همچنین حجم تردد عابرین پیاده اقدام خواهیم کرد.
 تعداد بازديد اين صفحه: 144558
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19537801 تعداد بازديد زيرپورتال: 219026 اين زيرپورتال امروز: 143 سایت در امروز: 5166 اين صفحه امروز: 58
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد