يكشنبه 30 تير 1398   02:22:48

1398/2/17 سه‌شنبه
طراحی و تدوین سند توسعه و طرح جامع سیستم های هوشمند حمل و نقل در حال انجام است
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج گفت:مطالعه، طراحی و تدوین سند توسعه و طرح جامع سیستم های هوشمند حمل و نقل ITS توسط مشاورین و کارشناسان مربوطه در حال انجام است.


به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، محمد حاجی جعفری با اشاره به اینکه مطالعه،
طراحی و تدوین سند توسعه و طرح جامع سیستم های هوشمند حمل ونقل "ITS" در حال انجام است، اظهار کرد: سامانه‌های هوشمند حمل ونقل در صورت به کارگیری به جا و مناسب قادر خواهند بود تا نقشه چشمگیری را بطور مستقیم و غیر مستقیم بر مدیریت شهری و ایجاد شهرداری الکترونیک ایفا کنند.

 وی با بیان اینکه مهمترین گام جهت تدوین برنامه ریزی راهبردی در کنترل ترافیک شهری، تعیین ساختار مناسب و جامع برای آن است، افزود: سامانه‌های هوشمند ترافیک همچون نظارت تصویری، کنترل تقاطعات، کنترل سرعت و کنترل مکانیزه محدوده زوج و فرد علاوه بر عملکرد مجزا، قادرند در صورت یکپارچه سازی در سطح بالاتری ترافیک شهر کرج را سامان داده و اداره کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج بیان کرد: هم افزایی و یکپارچه سازی در سطوح مختلفی همچون یکپارچه سازی اطلاع رسانی در شهر، مدیریت واحد بر عملیات اجرایی در شهر، مدیریت بحران و امدادرسانی، ارائه تسهیلات در خدمات رسانی از جمله مهم ترین اهداف اجرای طرح مذکور به شمار می رود.

حاجی جعفری تصریح کرد: واحد مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج به عنوان یکی از کلانشهرهای پیشرو در این زمینه نسبت به اخذ مشاور مجرب در زمینه تدوین ساختار جامع و سند توسعه سیستم‌های هوشمند در سال جدید اقدام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اولین جلسه تشریح فعالیت‌ها و توجیه اقدامات مورد انتظار با حضور معاون و مدیران حوزه حمل ونقل و مشاور مربوطه برگزار و مقررشد تمامی فرآیندهای این مطالعه تحت نظارت حوزه مرکز کنترل ترافیک تدوین و پیگیری شود، گفت: امید است با تکمیل این سند، برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی و مالی شهرداری کرج در حوزه هوشمندسازی ضابطه مند و ساختار مدار گردد.



بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 144548
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19537514 تعداد بازديد زيرپورتال: 219013 اين زيرپورتال امروز: 130 سایت در امروز: 4879 اين صفحه امروز: 48
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد