يكشنبه 30 تير 1398   03:17:19

1398/2/16 دوشنبهمعاون حمل و نقل شهرداری کرج خبر داد:
انجام مطالعه و بروز رسانی لایه ترافیک در نقشه GIS
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به اجرای طرح مطالعه و بروز رسانی ترافیک در نقشه GIS ، گفت: افزایش دقت گردآوری و مدیریت داده‌ها از مزایای اجرای این طرح به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرج، محمدرضا احمدی نژاد با اشاره به اجرای طرح مطالعه و بروز رسانی لایه ترافیک در نقشه GIS، اظهار کرد: GIS یک سیستم کامپیوتری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی بوده که قابلیت جمع آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی(مکانی) را دارد.

وی با بیان اینکه هدف نهایی این سیستم پشتیبانی جهت تصمیم گیری های پایه گذاری شده بر اساس داده های مکانی است، افزود: عملکرد نهایی این سیستم بدست آوردن اطلاعاتی است که از ترکیب لایه های متفاوت داده‌ها با روش‌های مختلف و دیدگاه‌های گوناگون بدست می‌آیند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج تصریح کرد: سامانه اطلاعات مکانی مجموعه ای از سخت‌افزار، نرم‌افزار، داده‌ها، مدل‌ها، ذخیره بازیابی، بهنگام سازی، پردازش تجزیه و تحلیل، انتقال، نمایش و کاربرد داده‌های مکانی جهت حمایت از تصمیم گیری برای حل یک مشکل است.

به گفته احمدی نژاد اجرای این طرح کاهش زمان و تسهیل جمع آوری اطلاعات مربوط به وسایل و علائم کنترل حمل و نقل ترافیک، ارتقای روند تصمیم گیری، افزایش دقت گردآوری و مدیریت داده‌ها و ارتقای مدیریت سیستم و شبکه حمل و نقل همگانی از جمله مهم ترین مزایای این طرح به شمار می‌رود.بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 144579
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19538908 تعداد بازديد زيرپورتال: 219053 اين زيرپورتال امروز: 170 سایت در امروز: 6273 اين صفحه امروز: 79
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد