چهارشنبه 26 تير 1398   13:17:13

1398/2/19 پنجشنبه
کاشت 250 اصله درخت در سطح منطقه شش
به گزارش امور ارتباطات و بین الملل منطقه شش شهرداری کرج : کامران نصیری ، مسئول فضای سبز منطقه از کاشت 250 اصله درخت در سطح منطقه خبر داد.
وی ابراز داشت : این طرح در راستای افزایش سبزینگی و ایجاد تنوع در چشم انداز طبیعی معابر
و به منظور تامین زیبایی و سایه اندازی در پیاده راه ، ایجاد تعادل و توازن بین سیمای طبیعی و کالبد مصنوعی شهر اجرا شده است.

مسئول فضای سبز منطقه شش شهرداری کرج با اشاره به نقش درخت در سلامت جوامع و طراوت اجتماعی شهروندان ، افزود :  توسعه و افزایش سرانه فضای سبز به عنوان نیاز ضروری و یکی از مهمترین اولویت ها در دستور کار منطقه قرار دارد.

کامران نصیری ایجاد ، احیاء ، حفظ و گسترش فضای سبز را از وظایف شهرداری ها برشمرد و بیان داشت : از هیج کوششی جهت گسترش فضای سبز و جلب رضایت شهروندان دریغ نخواهیم کرد ولی نباید از نقش شهروندان در تحقق هرچه بیشتر این امر غافل شد.

این مقام مسئول ادامه داد : فضای سبز علاوه بر اینکه به زیبایی شهرها می‌افزاید باعث افزایش کیفیت زندگی ، کاهش آلاینده‌های محیط زیستی ، افزایش نشاط و شادابی می شود.

وی با تأکید بر لزوم توزیع عادلانه فضای سبز در سطح منطقه اذعان داشت : در همین راستا چیزی بالغ بر 150 اصله درخت زیتون در بلوار جدید الاحداث شهدای اصناف کاشته شده است.

نصیری همچنین به کاشت 100 اصله درخت زبان گنجشک در پارک در حال احداث البرز اشاره نمود و اظهار داشت : مهمترین وظیفه پارک های شهری ، ایجاد بستری فراغتی بوده که باعث افزایش تعاملات اجتماعی و بهبود سلامت فیزیکی و روانی جامعه از طریق افزایش تماس بیشتر شهروندان با طبیعت می گردد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 237788
تعداد بازديد کنندگان سايت: 19382748 تعداد بازديد زيرپورتال: 240767 اين زيرپورتال امروز: 468 سایت در امروز: 28043 اين صفحه امروز: 465
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.