سه‌شنبه 6 اسفند 1398   19:02:28

1398/2/10 سه‌شنبه
استفاده نامتعارف از معابر عمومی موجب تضییع حقوق شهروندان می‌گردد
به گزارش امور ارتباطات و بین الملل منطقه شش شهرداری کرج : مسعود حکمتی ، معاون خدمات شهری منطقه از رفع مزاحمت های سد معبر در سطح منطقه خبر داد.
وی ابراز داشت : امروزه پدیده ناهنجار سد معبر یکی از مشکلات لاینحل شهرداری ها محسوب می‌گردد ، هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی موجب تضییع حقوق شهروندان می‌گردند که شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر و رفع سد معبر می‌باشند
.

معاون خدمات شهری منطقه شش شهرداری کرج بیان داشت : هر عملی که باعث انسداد و اشغال معابر عمومی ‌گردد به نحوی که عبور و مرور شهروندان را به طور دائم یا موقت غیرممکن یا دشوار نماید مصداق سد معبر می باشد.

مسعود حکمتی استفاده از معابر عمومی را حق طبیعی هر شهروند برشمرد و تصریح کرد : شهرداری موظف است از معابر به عنوان یک ملک عمومی حفاظت کند و از تجاوز اشخاص نسبت به آن ها جلوگیری نماید.

وی در ادامه افزود : سد معبر دارای اشکال گوناگونی اعم از اشغال معابر عمومی توسط دستفروشان ، نصب دکه‌های غیرمجاز ، تخلیه نخاله و ریختن مصالح در معابر عمومی بدون مجوز شهرداری ، توقف وسایل نقلیه در مکان های غیرمجاز جهت فروش کالا و هرگونه تصرف و اشغال پیاده روها و میادین می باشد.

این مقام مسئول در تکمیل این خبر گفت : عوامل واحد رفع سد معبر منطقه شش روزانه به صورت مستمر و در قالب دو اکیپ در سطح منطقه مشغول گشت زنی می باشند و با مشاهده هرگونه تخلف در این حوزه در مدار قانون نسبت به رفع آن اقدام می نمایند.

حکمتی اضافه کرد : حوزه رفع سد معبر منطقه روزانه به صورت میانگین 7 مورد رفع سد معبر را در نقاط پرازدحام و شلوغ سطح منطقه از جمله در میدان دانشگاه ، خیابان عدل ، باغستان ، خیابان قلم و شاهین ویلا مورد رسیدگی قرار می دهد.

معاون خدمات شهری منطقه شش شهرداری کرج با اشاره به رسیدگی در اسرع وقت به تماس های مردمی در حوزه رفع سد معبر ، اظهار داشت : افرادی که مرتکب تخلفات اشغال معابر عمومی می شوند پس از شناسایی به روز بازارهای موجود در سطح منطقه منتقل می گردند تا از لحاظ تأمین مخارج و امرار معاش خود با مشکل مواجه نشوند.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 320992
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26770452 تعداد بازديد زيرپورتال: 324545 اين زيرپورتال امروز: 348 سایت در امروز: 22628 اين صفحه امروز: 347
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.