پنجشنبه 25 مهر 1398   16:04:17
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1398/4/18 سه‌شنبه
جای خالی کتابخانه مرکزی در البرز احساس می شد / مردم را با کتاب آشتی دهیم
شهردار کرج گفت: برای جانمایی کتابخانه مرکزی دو نکته مورد توجه بود؛ اول اینکه این کتابخانه در یکی از مناطق کم برخوردار کرج ساخته شود و دیگری آنکه شرایط دسترسی شهروندان مناطق مختلف به این مجموعه به راحتی امکان پذیر باشد.
 

 علی کمالی زاده در مراسم کلنگ زنی کتابخانه مرکزی البرز اظهار کرد: فرهنگ پایه و زیربنای توسعه کلانشهرهای امروزی است به همین دلیل مدیریت شهری کرج ارتقای زیرساخت ها و فضاهای فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

شهردار کرج با اشاره به تغییر رویکرد مدیریت شهری در اجرای پروژه های فرهنگی ادامه داد: قبلا اجرای پروژه های فرهنگی منوط به پروژه های عمرانی بود و اولویت مدیریت شهری احداث زیرگذر، پل و ...  ولی طی سال های اخیر این رویکرد تغییر کرده و حالا پروژه های فرهنگی پیوست عمرانی دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جای خالی کتابخانه مرکزی در البرز احساس می شد؛ گفت: بلاخره بعد از چند سال کلنگ کتابخانه مرکزی البرز به زمین زده شد که این امر نقطه عطفی برای افزایش سرانه مطالعه در استان خواهد بود.

کمالی زاده ابراز کرد: برای جانمایی کتابخانه مرکزی دو نکته مورد توجه بود؛ اول اینکه این کتابخانه در یکی از مناطق کم برخوردار کرج ساخته شود و دیگری آنکه شرایط دسترسی شهروندان مناطق مختلف به این مجموعه به راحتی امکان پذیر باشد.

وی توضیح داد: در نهایت پس از تعامل و رایزنی مقرر شد این کتابخانه در ۱۰ هزار متر و با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان و در زمین مجاور پارک ابن سینا ساخته شود.

شهردار کرج گفت: هزینه ساخت کتابخانه مرکزی البرز از محل اعتبارات شهرداری تامین خواهد شد.

کمالی زاده توضیح داد: کتابخانه مرکزی استان پس از تکمیل با منابع مطالعه به روز؛ در سه شیفت به علاقه مندان مطالعه خدمات رسانی می کند.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , دکتر علی کمالی زاده

مشاهده آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 870297
تعداد بازديد کنندگان سايت: 22408219 تعداد بازديد زيرپورتال: 4299761 اين زيرپورتال امروز: 4986 سایت در امروز: 25406 اين صفحه امروز: 3768
.