يكشنبه 29 دي 1398   15:07:35

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 25422117
  تعداد بازدید این صفحه: 394968
  در امروز: 20538

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/4/11 سه‌شنبهسید احمد حسینی مطرح کرد:
درآمدهای پایدار شهری باقابلیت اتکاء و استمرارپذیری
حسینی دستیابی به درآمدهای پایدار شهری را بسیار مهم برشمرد

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری کرج:  سید احمد حسینی  در گفتگو با روابط عمومی منطقه با اشاره به اینکه دستیابی به درآمدهای پایدار شهری از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز شهرهای پیشرفته جهان است، اظهار داشت: به طور کلی درآمدهای شهرداری از طریق منابع داخلی و خارجی تامین‌ می‌شود که منابع داخلی شامل درآمدهای مستقیم مانند عوارض و بهای خدمات گوناگون مربوط به اراضی و املاک و غیره است.

وی افزود: منابع خارجی نیز درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت با شهرداری در اجرای پروژه‌های مختلف، فروش اوراق مشارکت و کمک‌های دولتی را در برمی‌گیرد.

حسینی دستیابی به درآمدهای پایدار شهری را بسیار مهم برشمرد و ابراز داشت: سیستم درآمدی شهرداری‌ها به نوعی است که تحت تاثیر تغییرات اجتماعی، اقتصادی، طبیعی و سیاسی قرار می‌گیرد و هر نوع اخلال در تامین این موارد موجب کمرنگ شدن دستیابی به اهداف مدیریتی این نهاد می‌شود.

معاون مالی واقتصادی منطقه ادامه داد: بر این اساس کسب درآمدهای پایدار شهری از جمله موارد مهمی است که در تمام دنیا مورد توجه جدی شهرداری‌های قرار گرفته است و در کشور ما نیز یک دهه‌ای است که مورد بحث است اما هنوز نتوانسته‌ایم به درستی به این امر مهم دست پیدا کنیم.

سید احمد حسینی تاکید کرد: شهرداری‌ها برای رسیدن به درآمدهای پایدار شهری باید به بنگاه‌های معاملاتی تبدیل شوند و با جذب سرمایه و اجرای پروژه‌ها جذب درآمد کنند، این در حالی است که شهرداری‌ها امروز به دلیل عدم توسعه یافتگی شهرها، به اندازه‌ای درگیر امور خدماتی هستند که وظایف اجتماعی و اقتصادی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

وی اضافه کرد: به طور مثال خیابانی در شهری توسعه یافته باجذب سرمایه به نوعی سنگ‌فرش شده است که با جذب گردشگران اکنون یکی از منابع درآمد پایدار شهری این کشور است.

حسینی با بیان اینکه این درآمدها باید علاوه بر داشتن قابلیت اتکاء و استمرارپذیری تهدیدی برای توسعه پایدار شهری نباشند، ابراز داشت: به منظور برخورداری از درآمد پایدار ابتدا باید ماهیت و نحوه شکل ‌گیری اقلام مختلف درآمدی تعریف و آنها را با ملاک های پایداری سنجیده شود.

معاون مالی واقتصادی منطقه با بیان اینکه ارائه خدمت به شهروندان در بلند مدت نیازمند برنامه ریزی صحیح است، گفت: این نکته قابل ذکر است که توجه به سلامت جسمی و روحی شهروندان، حفظ میراث شهری و توجه به محیط زیست نباید در تعریف درآمدهای پایدار مورد اغفال قرار گیرد.بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 394968
تعداد بازديد کنندگان سايت: 25422117 تعداد بازديد زيرپورتال: 398519 اين زيرپورتال امروز: 384 سایت در امروز: 20538 اين صفحه امروز: 379
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.